Borussia z golom Füllkruga podaljšala upanje na nov finale na Wembleyju

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  A. G.

Na prvi tekmi polfinala Lige prvakov so nogometaši dortmundske Borussie premagali Paris Saint-Germain z 1:0. Francoski prvaki so imeli v drugem polčasu številne priložnosti, dvakrat so tudi zadeli okvir vrat.

PSG je v nedeljo postal francoski prvak, medtem ko so Dortmundčani po porazu proti Leipzigu obsojeni na peto mesto v Bundesligi. Ekipi sta se jeseni že dvakrat srečali v skupinskem delu Lige prvakov. V uvodnem krogu skupinskega dela je PSG v Parku princev premagal črno-rumene 2:0. 19. septembra sta zadela Kylian Mbappe z bele točke v 49. minuti in Achraf Hakimi v 58. minuti. 13. decembra je bilo v zadnjem krogu skupinskega dela v Dortmundu 1:1. Karim Adeyemi je