Poraz Slovencev razžalostil Italijane

RTV Slovenija pred 13 dnevi  |  S. J.

Slovenski hokejisti so na zadnji tekmi svetovnega prvenstva skupine 1A v Bolzanu z 1:2 izgubili proti Madžarski, ki se je z zmago uvrstila v elitno divizijo. Slovenci so si napredovanje zagotovili že pred zadnjim krogom.

Srečanje je v 58. minuti z golom ob številčni premoči odločil Kristof Papp. To je prvi poraz Slovenije proti Madžarski na svetovnih prvenstvih. Madžari so osvojili prvo mesto v skupini, Slovenci drugo. Osmoljenci večera so tako postali gostitelji Italijani, ki so bili pred zadnjo tekmo turnirja prepuščeni na milost ali nemilost Slovencem. Napredovanje bi jim namreč zagotovila le slovenska zmaga. Madžarsko je v prvi tretjini v vodstvo popeljal Janos Hari. Izenačil