Štirje goli Haalanda in City še naprej diha za ovratnik Arsenalu

RTV Slovenija pred 13 dnevi  |  D. S. M.

Nogometaši Arsenala bodo tudi po 36. krogu na vrhu Premier lige. Topničarji so s 3:0 ugnali Bournemouth. Zasledovalec Manchester City je s 5:1 odpravil Wolverhampton in za Arsenalom zaostaja za točko, ima pa tekmo manj. Boj za naslov je še kako zanimiv.

Junak Cityja je bil s štirimi zadetki Erling Haaland. Dvakrat je zanesljivo izvedel 11-metrovki – prvo v 12. minuti in drugo ob izteku prvega polčasa (sodnik je v obeh primerih pokazal na belo točko zaradi prekrška v kazenskem prostoru). V 35. minuti je Norvežan po podaji zadel še z glavo – do polčasa je tako dosegel hat-trick. Brezhibno igro je nadaljeval tudi v drugem polčasu, v 54. minuti je po odličnem predložku še enkrat zatresel nasprotno mrežo. V 53. minuti