Sijajni Maribor nadigral prvaka

Dnevnik pred 12 dnevi  |  Uroš Šemrov Uroš Šemrov

Tri kroge pred koncem državnega prvenstva v nogometu je nov spodrsljaj doživela Olimpija, ki je imela ves dvoboj na igrišču igralca več, a ni zatresla mreže borbene Mure.

Pomembna zmaga Radomelj v boju za obstanek. Mariborčani so dobili štajerski nogometni derbi, potem ko so bili v 34. krogu 1. slovenske lige s 3:1 boljši od Celja. Domačini so zaradi kazni znova igrali pred praznimi tribunami, pred tekmo pa so, kot veleva tradicija, s špalirjem sprejeli nove državne prvake iz Celja. Zmago si je Maribor priigral v prvem polčasu, ki ga je dobil z 2:0. V drugem polčasu, ko je Damir Krznar v igro poslal Žana Karničnika in Jegorja