Ancelottijev adut Joselu v končnici dvakrat zadel za finale Reala

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  M. R.

Nogometaši madridskega Reala so še enkrat dokazali, da jih ne gre nikoli odpisati. Do 88. minute povratne polfinalne tekme Lige prvakov so proti Bayernu zaostajali z 0:1, nato pa so si z dvema goloma rezervista Joseluja zagotovili finale proti Dortmundu.

Prvi dvoboj prejšnji torek v Münchnu se je končal z 2:2, na stadionu Santiago Bernabeu pa je v 68. minuti Nemce v vodstvo popeljal Alphonso Davies. Kanadčan je po protinapadu z leve strani prodrl v kazenski prostor, preigral Antonia Rüdigerja in neubranljivo zadel v daljši kot. Tudi on ni bil v začetni postavi Bayerna. Joselu je izenačil 20 minut pozneje, ko je izkoristil veliko napako Manuela Neuerja po poskusu Viniciusa Juniorja z roba kazenskega prostora. Vratar