Olympiacos izločil Barcelono in se uvrstil na final four

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  Mitja Lisjak

Košarkarji Olympiacosa so v gosteh dobili odločilno 5. tekmo četrtfinala letošnje Evrolige. V katalonski prestolnici so večji del srečanja zaostajali, na koncu pa Barcelono premagali in izločili s 63:59.

Katalonci so bili v prvem polčasu, z izjemo uvodnih minut, ves čas v prednosti, najvišjo so si priigrali na uvodu druge četrtine, ko so z delnim izidom 6:0 po koših Willyja Hernangomeza in Jabarija Parkerja povedli s +9 (18:9), a je gostom še do odmora uspela skorajšnja vrnitev: 24 sekund pred koncem polčasa je Moses Wright zaostanek zmanjšal na koš razlike (27:25). V nadaljevanju smo lahko spremljali zelo čvrsto igro v obrambi, košarkarji Olympiacosa so bili ves