Dončić krvavel in šepal, a z 29 točkami poskrbel za izenačenje na 1:1

RTV Slovenija pred 11 dnevi  |  A. G.

Luka Dončić je na drugi tekmi polfinala Zahoda vseskozi stiskal zobe. Z 29 točkami, 10 skoki in 7 podajami je poskrbel za zmago Dallasa v Oklahomi (110:119). Izid v seriji je izenačen na 1:1.

25-letni Ljubljančan je že po minuti igre padel, ko ga je nenamerno spotaknil Lu Dort. Močno je z obrazom udaril v parket in se držal za zobe. Več udarcev je dobil tudi v drugem polčasu, si zvil gleženj, med igro večkrat šepal, a vseeno odigral 41 minut na vrhunski ravni. Tokrat je stekel tudi met izza črte (5/8). P. J. Washington se je izkazal z rekordom kariere v končnici (29 točk). Zadel je sedem trojk iz enajstih poskusov. Izkoristil je veliko prostora v kotih