Vancouver v petih minutah odločil prvi kanadski obračun

RTV Slovenija pred 10 dnevi  |  R. K.

S tremi goli v zadnjih desetih minutah so hokejisti Vancouvra v kanadskem polfinalu Zahoda Lige NHL s 5:4 ugnali Edmonton in povedli v seriji z 1:0. Florida je na Vzhodu s 6:1 odpravila Boston in izenačila na 1:1.

Vancouver je do 50. minute zaostajal z 2:4, nato pa so v petih minutah potek tekme spreobrnili J. T. Miller, Nikita Zadorov in Conor Garland. Razmerje v strelih na gol je bilo 24:18 v korist Vancouvra. Oilersi so po dva gola dosegli v prvi in drugi tretjini. Do 37. minute so vodili s 4:1. Florida se je Bostonu oddolžila za visok poraz na prvi tekmi (1:5). Bruinsi so sicer dobili prvo tretjino po zadetku Charliea Coyla, nato pa so Panterji zabili po trikrat v drugi