Čehi po kazenskih strelih boljši od Fincev

RTV Slovenija pred 9 dnevi  |  To. G.

Na Češkem se je začelo svetovno prvenstvo elitne divizije. Najbolj napeto je bilo v O2 Areni v Pragi, kjer je Češka pred 17.413 gledalci premagala Finsko z 1:0 po kazenskih strelih. 65 minut sta mreži mirovali.

Trd in bojevit obračun se je po rednem delu končal brez golov, za odtenek več priložnosti so imeli gostitelji, a sta se vratarja Lukaš Dostal in Harri Sateri izkazala. Čehi so v 39. minuti zatresli mrežo. Strelec je bil Ondrej Palat, a so ga sodniki po ogledu posnetka razveljavili zaradi oviranja vratarja. Na drugi strani pa je Mikael Granlund v zadnji tretjini zadel okvir gola. V podaljšku tudi ni bilo golov, pri kazenskih strelih pa so Finci zgrešili prve štiri