Nepremagljivi Leverkusen z dramatičnim remijem podrl evropski klubski rekord

RTV Slovenija pred 10 dnevi  |  To. G.

Nogometaši Bayer Leverkusna so pod taktirko trenerja Xabija Alonsa podrli 60 let star klubski rekord. V vseh tekmovanjih so nepremagani že 49 tekem zaporedoma, s čimer so za eno tekmo prekosili dosežek Benfice iz obdobja 1963-65.

Na povratni tekmi polfinala Evropske lige je Bayer Leverkusen na domači zelenici proti Romi zaostajal z 0:2 od 66. do 83. minute. S tem je bil izid dvoboja za vstop v veliki finale izenačen na 2:2. Avtogol Mancinija je farmacevtom vrnil prednost in nato se je začel lov za izenačenjem ter ohranitvijo nepremagljivosti. Znova je poraz Leverkusna globoko v sodniškem dodatku preprečil Josip Stanišić, ki je zadel v 97. minuti! Tekma se je končala z 2:2, s skupnih 4:2 pa