Crvena zvezda dobila napeto uvodno tekmo finala

RTV Slovenija 13.05.2024  |  A. G.

Košarkarji Crvene zvezde so na prvi tekmi finala Lige ABA premagali košarkarje Partizana s 85:82. Obračun večnih beograjskih tekmecev si je v dvorani Aleksandra Nikolića ogledalo 7463 gledalcev.

Po prvem polčasu je bil izid izenačen (39:39). Tri točke razlike prednosti za rdeče-bele je bilo pred začetkom zadnje četrtine, v kateri sta se ekipi ves čas menjavali v vodstvu, a si odločilne prednosti nista priigrali. Dobri dve minuti pred koncem je Crvena zvezda vodila z 81:78, potem pa minuto in pol ni bilo več koša vse do dveh zadetih prostih metov Američana Kevina Punterja, ki je znižal na točko zaostanka 37 sekund pred koncem. Davidovac nezgrešljiv pri