Dallas po strelskem mrku v zadnji četrtini popustil tudi v obrambi

RTV Slovenija 13.05.2024  |  Tilen Jamnik

Košarkarji Dallasa so imeli na četrti tekmi večino časa pobudo, še v drugem polčasu so vodili za 14, potem pa so povsem popustili v napadu in Oklahoma City je po preobratu izenačil izid v seriji na 2:2 (96:100).

Mavericksom bo lahko še pošteno žal za zapravljeno priložnost. Čeprav v napadu celo tekmo niso blesteli, je bila ofenzivno popolnoma nerazpoložena tudi gostujoča vrsta, za kar gredo zasluge tudi teksaški obrambi, ki pa je popustila v zadnji četrtini, ko je dobila 35 točk. Predtem jih je največ v drugi 23. Ko se k temu dodajo še neučinkovit napad in izgubljene žoge, je posledica preobrat in pred selitvijo v Paycom Center je tako serija znova "na začetku". Thunder