Avstrija z noro zadnjo tretjino do točke proti Kanadi

RTV Slovenija 14.05.2024  |  M. R.

Na SP-ju elitne divizije v hokeju na Češkem je Kanada šele v podaljšku s 7:6 premagala Avstrijo, potem ko so slovenski severni sosedi zadnjo tretjino dobili z 0:5 in izenačili 49 sekund pred koncem. Po 15 sekundah dodatka je odločil kapetan John Tavares.

Na večerni tekmi skupine A v Pragi v prvih dveh tretjinah ni bilo videti, da bodo imeli branilci naslova iz Kanade težave pri upravičevanju statusa favorita. V 38. minuti je bilo na semaforju 6:1, razmerje v strelih pa 35:12. Toda Avstrija je pred 14.000 gledalci v zadnjih 20 minutah uprizorila sanjsko vrnitev. Dosegla je kar pet zadetkov, dva med drugim Peter Schneider, izid pa je poravnal Marco Rossi z bekhendom. Podaljška je bilo nato hitro konec. Prvo zmago so