Velik korak Heliosa proti tretjemu zaporednemu finalu

RTV Slovenija 14.05.2024  |  R. K.

Košarkarji Kansai Heliosa so na prvi tekmi polfinala državnega prvenstva v Novem mestu premagali Krko s 86:70 in bodo imeli v soboto pred svojimi navijači prvo priložnost za tretjo zaporedno uvrstitev v finale.

Domžalčani so pobudo prevzeli v drugi polovici uvodne četrtine, ko so si že priigrali dvomestno prednost. Na odmor so odšli s štirimi točkami naskoka. Krka je izenačila na začetku drugega polčasa, a do drugega vodstva na tekmi po izidu 2:0 ni prišla. Helios je ob koncu tretje četrtine povedel za 13 točk, sredi zadnje četrtine že za 20 in srečanje je bilo odločeno. Pri gostih, ki so igrali organizirano in zbrano, ni bilo izstopajočega posameznika, saj so si točkovni