Čehi ob koncu strli Dance, Nemci razbili Latvijce

RTV Slovenija 15.05.2024  |  To. G.

Gostitelji letošnjega SP-ja v hokeju so malce trepetali. Danska je na začetku zadnje tretjine izenačila na 3:3, a nato se je napadu Češke le odprlo in na koncu so po zaslugi sedmih različnih strelcev slavili s 7:4 ter se začasno povzpeli na vrh skupine A.

Kljub izraziti podrejenosti pri strelih (39:18 za Čehe) in prostoru v igri so se Danci dobro upirali. Gol v zadnji minuti druge tretjine in nato zadetek Oscarja Moelgaarda v 45. minuti sta prinesla izenačenje na 3:3. A so Čehi znova povedli že minuto in pol zatem, ko je z drugim poskusom zadel Tomaš Kundratek. Do konca so zadeli še štirje Čehi in le en Danec in tri točke so šle na račun gostiteljev turnirja. Švica je na večerni tekmi v Pragi premagala Veliko