Kreider s trojčkom v zadnji tretjini popeljal Rangerse med štiri

RTV Slovenija 17.05.2024  |  S. J.

Hokejisti New York Rangersov so prvi, ki so se uvrstili v konferenčni finale. Na šesti tekmi so v gosteh premagali Carolino s 5:3. Junak tekme je bil Chris Kreider, ki je v zadnji tretjini dosegel hat-trick.

Gostitelji so po dveh tretjinah vodili s 3:1, in kazalo je, da bodo izsilili sedmo tekmo. A v zadnjem delu tekme je na led stopil Chris Kreider, ki je dosegel kar tri zaporedne gole, v 56. minuti je tako poskrbel za prvo vodstvo Rangersov s 4:3, v zadnji minuti pa je z golom v prazno mrežo razplet potrdil Barclay Goodrow. New York je v seriji vodil že s 3:0, a Carolina se ni vdala, kazalo je na popoln preobrat, ki ga je torej ustavil Kreider. Po tekmi je bil