Iga Swiatek s sijajno predstavo v finalu tretjič dvignila pokal v Rimu

RTV Slovenija 18.05.2024  |  A. G.

Iga Swiatek je v finalu turnirja WTA serije 1000 v Rimu ugnala Arino Sabalenko s 6:2 in 6:3. Obračun najboljših igralk sveta je trajal uro in 29 minut. Poljakinja je že tretjič dvignila prestižni pokal v italijanski prestolnici.

Že v tretji igri uvodnega niza je Belorusinja brez osvojene točke oddala začetni udarec. Poljakinja je zanesljivo dobila vse igre na svoj servis, z brejkom v sedmi igri pa je potrdila zmago v prvem nizu. Drugi niz je bil precej bolj izenačen. V drugi igri je Sabalenka zapravila kar štiri priložnosti za odvzem servisa, nato pa v četrti igri še dve. V ključnih trenutkih je bila prva igralka sveta precej bolj zbrana, v sedmi igri je odvzela servis Belorusinji in nato