Finci vodili z 2:0 in 3:2, na koncu pa slavili Kanadčani

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  To. G.

Deveti dan SP-ja elite na Češkem je prinesel tradicionalni obračun Kanada – Finska, ki se je končal z zmago svetovnih prvakov s 5:3. Finci so vodili z 2:0 in 3:2, a Kanadčani so v zadnji tretjini prevladali.

Finci so začeli udarno in po štirih minutah igre vodili že z 2:0, a še pred iztekom prve tretjine so Kanadčani izenačili. Jesse Puljujarvi je z drugim golom vrnil Finsko v vodstvo, ki pa je zdržalo le minuto, ko je zadel Owen Power. Odločil je gol Brandona Hagla v 52. minuti, ko sta mu kot na pladnju servirala Pierre-Luc Dubois in John Tavares. Kanada je s petimi zmagami v idealnem položaju, pri čemer se bo za osvojitev skupine v Pragi v zadnjih dveh tekmah