Ganni kronometer, drugi Pogačar izdatno utrdil skupno vodstvo

RTV Slovenija pred 30 dnevi  |  Toni Gruden

Na 31,2-km ravninskem kronometru ob Gardskem jezeru je bil Filippo Ganna razred zase. Zadnjo besedo je vseeno imel Tadej Pogačar, ki je z drugim mestom v 14. etapi izdatno utrdil lastništvo rožnate majice, kjer ima dobre tri minute prednosti pred vsemi.

Na prvem vmesnem času je bil Pogačar štiri sekunde hitrejši od Ganne in italijanski specialist za kronometer je začel podoživljati zgodbo iz 7. etape, ko ga je na koncu prehitel le Slovenec. Na drugem vmesnem času je Pogačar zaostajal deset sekund za Italijanom, v cilj pa je gorenjski volk prišel z 29 sekund slabšim časom kot Top Ganna. Olajšanje za Italijana, ki je s časom 35:02 in povprečno hitrostjo 53,4 km/h po treh letih osvojil novo zmago na kolesarski Dirki