Britanci in Poljaki izpadli iz elitne divizije

RTV Slovenija 20.05.2024  |  A. G.

Hokejisti Velike Britanije so izpadli iz elitne divizije. Ostajajo brez točk v skupini A v Pragi. Na odločilni tekmi za obstanek so bili Norvežani boljši s 5:2. Izpadli so tudi Poljaki, ki so na odločilni tekmi v skupini B izgubili proti Kazahstanu z 1:3.

V O2 Areni so bile odločilne že uvodne minute, ko so Norvežani pritisnili. Napadalec Bremerhavna Markus Vikingstad je v 5. minuti spretno podstavil palico pred vrati. Patrick Thoresen je v 7. minuti povišal na 2:0, nato pa je še Eskild Bakke Olsen v 13. minuti odbit plošček pred vrati pospravil v mrežo. Na začetku druge četrtine je Michael Brandsegg-Nygard ob prednosti igralca več dosegel še četrti zadetek za Norveško. Napadalec Cardoffa Brett Perlini je znižal ob