Juventus v poslastici kroga od 0:3 do točke v Bologni

RTV Slovenija 20.05.2024  |  A. G.

Na zadnji tekmi 37. kroga Serie A sta se Bologna in Juventus razšla brez zmagovalca (3:3). Gostitelji, ki so pravo odkritje prvenstva, so povedli s 3:0, nato pa je stara dama v osmih minutah izenačila in bila blizu vsem trem točkam.

V sredo so Torinčani v Rimu osvojili italijanski pokal, potem ko so premagali Atalanto z 1:0. Le dva dneva zatem je bil odpuščen trener Massimiliano Allegri zaradi neprimernega obnašanja na finalni tekmi. V 95. minuti je bil tudi izključen. Na klopi Juventusa je na stadionu Renata Dall'Are v Bologni sedel Paolo Montero. 52-letnik je predtem vodil mladinsko ekipo Juventusa, za staro damo pa je med letoma 1996 in 2005 odigral 186 tekem v Serie A. Štirikrat je postal