Kanada z zmago v podaljšku nad Češko potrdila prvo mesto v skupini

RTV Slovenija 21.05.2024  |  T. J.

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije v hokeju je končan skupinski del. Dylan Cozens je v Pragi v podaljšku odločil obračun Kanade in Češke za prvo mesto skupine A (4:3). V skupini B v Ostravi je bila s sedmimi zmagami najboljša Švedska.

V prvih dveh tretjinah sta mreži na dvoboju svetovnih prvakov in gostiteljev prvenstva mirovali, potem pa so Kanadčani odlično odprli zadnji del srečanja. Po sedmih sekundah so kaznovali češko izključitev in na začetku 42. minute povedli. Dylan Cozens je dobil sodniški met, spravil ploščico do Nicka Paula, ki mu jo je vrnil, ta pa je nato z močnim strelom načel domačo mrežo. Osem minut pozneje so Čehi izenačili, prav tako ob igralcu več na ledu, izjemno natančno