Rogaška po 11-metrovkah do največjega klubskega uspeha

RTV Slovenija 24.05.2024  |  T. J., M. R., S. J.

Prihodnost Rogaške zaradi težav z licenciranjem še ni znana, zato pa se je v Stožicah veselila največjega uspeha v klubski zgodovini, saj je po 11-metrovkah ugnala Gorico in osvojila pokal. V finalu ženskega pokala je Mura Nona nadigrala Ljubljano s 5:1.

Tekma je bila maratonska, Rogaška je pokazala več, priigrala si je več priložnosti, v zaključku tekme stopnjevala pritisk, prva povedla v podaljšku, a na koncu je Gorica izsilila streljanje 11-metrovk, ki so bile odločene šele po sedmih serijah. Uvodni polčas precej izenačen Prvi so zapretili Novogoričani, v 12. minuti je v hitrem protinapadu z nekaj metrov strel sprožil Luka Marjanac, a je žoga po posredovanju obrambe zletela v kot. Deset minut pozneje so