Čehi po 14 letih v finalu, Švicarji po kazenskih strelih ugnali Kanadčane

RTV Slovenija 25.05.2024  |  S. J., T. J.

Na krilih izjemne podpore s tribun praške O2 Arene so se češki hokejisti uvrstili v finale svetovnega prvenstva elitne divizije. S 7:3 so odpravili Švede. Za naslov se bodo pomerili s Švico, ki je po kazenskih strelih premagala Kanado (3:2).

Češka je nazadnje v finalu igrala leta 2010, ko je v Nemčiji šestič pod samostojno zastavo postala svetovni prvak. V zadnjih 14 letih so gostitelji letošnjega turnirja osvojili še tri brone, na domačem ledu pa se znova borijo za prestižni naslov. Za finalno vstopnico so napolnili mrežo Švedske, ki je edina v skupinskem delu zbrala sedem zmag, potem pa je v četrtfinalu v podaljšku ugnala večne tekmece iz Finske. Čehi, ki so v izločilnih bojih najprej odpravili ZDA,