Čehi na domačem ledu stopili na vrh sveta

RTV Slovenija 26.05.2024  |  S. J., T. J.

Po 14 letih so češki hokejisti znova svetovni prvaki. V Pragi so v finalu z 2:0 premagali Švico. Mož odločitve je bil David Pastrnak, zmago pa je potrdil David Kämpf. Tretje mesto je zasedla Švedska, ki je s 4:2 ugnala Kanado.

Češki hokejisti so sedmič pod samostojno zastavo, skupno pa 13., saj so šestkrat slavili tudi v dresu Češkoslovaške, najboljši na svetu. Četrtič jim je to uspelo na domačem ledu. Po tretjem mestu v skupinskem delu so v četrtfinalu odpravili ZDA, v polfinalu pa še Švedsko. Zadnja ovira je bila Švica, ki jih je v skupinskem delu ugnala po kazenskih strelih, toda zadnjo besedo so vendarle imeli gostitelji turnirja, ki so poskrbeli za izjemno rajanje v Pragi. Švicarji