Florido v podaljšku pokopal nekdanji Panter

RTV Slovenija 27.05.2024  |  R. K.

Z golom Alexa Wennberga v šesti minuti podaljška so hokejisti New York Rangersov v finalu Vzhodne konference na gostovanju s 5:4 premagali Florido in povedli v seriji z 2:1.

29-letni Šved, ki je pred tem za Rangerse dosegel en gol na 31 tekmah, je pred golom preusmeril plošček mimo vratarja Sergeja Bobrovskega po strelu Ryana Lindgrena. Wennberg, ki je v New York prišel marca iz Seattla, je pred tremi leti za Panterje odigral 56 tekem. Pri gostih sta blestela Alexis Lafreniere in Barclay Goodrow, ki sta dosegla po dva gola. Goodrow je v končnici zabil že šest golov, pred tem v rednem delu zgolj štiri. V drugi tretjini so Rangersi