Olimpija že v prvi četrtini prerešetala Helios

RTV Slovenija 29.05.2024  |  S. J.

Košarkarji Cedevite Olimpije slavijo 21. naslov državnih prvakov. Zmagali so še na tretji tekmi finalne serije DP-ja proti Kansaiu Heliosu, v Domžalah je bilo 78:91, potem ko je Olimpija že po prvi četrtini vodila s 14:37.

Potem ko je ljubljanska ekipa na prejšnjih dveh tekmah slabo metala z razdalje, so danes trojke takoj stekle in že v prvi četrtini jih je zadela sedem iz osmih poskusov, pod obročem pa je Heliosove težave s centri izkoriščal Alen Omić, ki je v prvi četrtini dosegel 11 točk. Do pete minute je bil dvoboj pred 500 gledalci še dokaj izenačen (12:16), nato pa je do konca uvodne četrtine Helios dosegel le še dve točki, Olimpija pa 21. Že pred polčasom (34:60) je Olimpija