Kauzer po diskvalifikaciji De Gennara tretji v Augsburgu

RTV Slovenija pred 27 dnevi  |  A. G.

Kajakaš Peter Kauzer je na uvodni tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Augsburgu zasedel tretje mesto. V finalu je nastopil še evropski prvak iz Tacna Žiga Lin Hočevar in končal preizkušnjo na osmem mestu.

Kauzer je za 1,03 sekunde zaostal za zmagovalcem Felixom Oschmautzem iz Avstrije, drugi je bil Novozelandec Finn Butcher, ki je zaostal za šest desetink sekunde. Prav vsi so si prislužili tudi kazen dveh sekund. V finalu so si večje kazni prislužili še nekateri drugi tekmovalci. Italijan Giovanni De Gennaro se je bil že veselil gladke zmage, a so mu sodniki po ogledu posnetka dodelili kazen 50 sekund. Enaka kazen je doletela Hočevarja, ki je z zaostankom 47,90