Že sto let je isto: Real udari, ko je to najbolj potrebno

RTV Slovenija pred 30 dnevi  |  T. O.

V finalu Lige prvakov ni bilo presenečenja. Real tega enostavno ni dopustil, čeprav ni igral tako, kot si je želel. Med junaki zmage je tudi Toni Kroos, ki kariero končuje s šestimi naslovi evropskega prvaka in s stoječimi ovacijami navijačev.

Nogometaši madridskega Reala so zmagovalci Lige prvakov v sezoni 2023/24. V finalu so na Wembleyju premagali Borussio Dortmund z 2:0. V prvem polčasu je Borussia zapravila nekaj velikih priložnosti. Karim Adeyemi je bil sam pred Thibautem Courtoisem, nato je Niclas Füllkrug zadel vratnico. Obrisi petnajstega evropskega naslova Reala so bili začrtani z zadetkom Danija Carvajala v 74. minuti, Realovo zmago pa je potrdil Vinicius Junior. "Po prvem polčasu si nismo