Edmonton bi lahko prekinil 31-letno kanadsko sušo

RTV Slovenija pred 23 dnevi  |  R. K.

Hokejisti Edmontona so v finalu Zahodne konference z 2:1 ugnali Dallas in se z zmago v seriji s 4:2 prvič po letu 2006 uvrstili v veliki finale Lige NHL. V njem se bodo pomerili s Florido.

Oba zadetka so Oilersi dosegli v prvi tretjini. Najprej je Jaka Oettingerja, ki je imel na koncu le osem obramb, premagal Connor McDavid, nato pa je zadetek dosegel še Zach Hyman. Evan Bouchard je vpisal podaji pri obeh golih. Dallasu je v 50. minuti z znižanjem zaostanka upanje vlil Mason Marchment, a je Stuart Skinner (34 obramb) do konca ostal nepremagan. V zadnji tretjini je bilo razmerje strelov 14:2 za Dallas, vendar so Naftarji zdržali pritisk. V velikem