Roglič se po padcu ni vmešal v boj za etapno zmago

RTV Slovenija 04.06.2024  |  T. J.

Razgibano tretjo etapo Dirke po Dofineji od Celles-sur-Durolla do Les Establesa, ki se je končala s 3,8 km dolgim vzponom, je dobil Kanadčan Derek Gee (Israel Premier Tech). Primož Roglič, ki je bil spet udeležen v padcu, je zasedel 10. mesto.

Po pričakovanju je zmagovalca etape odločil zadnji vzpon s povprečnim naklonom 5,2 odstotka. Iz glavnine sta približno 500 metrov pred ciljem skočila Gee in Romain Gregoire (Groupama FDJ), ki sta obračunala za zmago. Več moči je imel Kanadčan, ki je dosegel prvo zmago med poklicnimi kolesarji. Roglič je v cilj prišel v večji skupini na desetem mestu z zaostankom treh sekund. 26-letni Gee je prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Roglič je z drugega padel na četrto