Slovenci na krilih Šterna in Ropreta s 3:0 odpravili Turke

RTV Slovenija pred 23 dnevi  |  To. G.

Po izidu gladko, po igri pa precej bolj tesno. Zlasti v prvih dveh nizih je bila Turčija enakovredna tekmica Sloveniji, ki pa je na koncu unovčila izkušnje ter s 3:0 (22, 24, 19) v Fukuoki dobila uvodno tekmo drugega turnirja Lige narodov.

Dve tesni končnici v prvih dveh nizih, zaostanek na začetku tretjega niza, a prekaljena slovenska odbojkarska reprezentanca je nadaljevala zmagoviti niz v letošnji Ligi narodov. S peto zaporedno zmago je Slovenija prevzela vodstvo v 16-članskem elitnem tekmovanju, sočasno pa naredila nov majhen korak proti Parizu. V napadu je bil neustavljiv Tonček Štern z 22 točkami, nenehno ga je s točnimi podajami zalagal Gregor Ropret, čigar blok je bil na koncu pika na i.