Boston na krilih Browna in Porzingisa zanesljivo dobil uvodno finalno tekmo

RTV Slovenija 06.06.2024  |  A. G.

Košarkarji Bostona so z odlično predstavo na prvi tekmi finala Lige NBA premagali Dallas s 107:89. Luka Dončić je bil najboljši strelec srečanja v TD Gardnu s 30 točkami, a ni imel razigranih soigralcev.

Celticsi so udarno odprli tekmo, prvo četrtino so dobili s 37:20, v drugi četrtini pa prednost povišali na 58:29. Dallas se je na krilih Dončića približal na 72:64 sredi tretje četrtine, nato pa so gostitelji odlično zaigrali v obrambi in si z delnim izidom 14:2 zagotovili odločilno prednost po 36 minutah (86:66). Zelo slab večer Irvinga Dončić je bil na parketu 38 minut, poleg 30 točk je zbral še 10 skokov, a prispeval le eno podajo. Zadel je štiri trojke v 12