Roglič dobil prvi del gorske trilogije in Evenepoelu slekel majico vodilnega!

RTV Slovenija pred 19 dnevi  |  To. G.

Primož Roglič (Bora Hansgrohe) je zmagovalec šeste etape letošnje Dirke po Dofineji. Na naporni gorski etapi je za konec prihranil največ moči in slavil pred Giuliem Cicconejem (Lidl Trek) in moštvenim kolegom Aleksandrom Vlasovom.

Šesta etapa se je začela v mestu Hauterives, po 174,1 km pa se je končala s ciljnim vzponom ekstrakategorije na Le Collet d'Allevard (11,2 km z 8,1 %). Vzpon, ki je po dolžini in naklonih skorajda identičen znanemu Joux Planu. Čez dan sta kolesarje čakala še dva uradna vzpona, prvi 4. kategorije je bil zanemarljiv, napornejši je bil prelaz Granier (8,9 km s 5,4 %), ki je bil na trasi umeščen 45 km pred ciljem. Skupaj 3145 višinskih metrov za pravi klančarski