Čeh: Ob zadnjem metu mi je ploskal ves stadion

RTV Slovenija pred 10 dnevi  |  Mitja Lisjak

"Danes je bil najdaljši met 68 metrov, to je bilo dovolj za zmago, tako da sem res zadovoljen s tekmo," je po zmagi na evropskem atletskem prvenstvu dejal novopečeni evropski prvak Kristjan Čeh.

Kristjan Čeh je v petkovem finalu meta diska na evropskem atletskem prvenstvu v Rimu disk zalučal najdlje in osvojil svoj krstni naslov evropskega prvaka. S tem je poskrbel za 11. slovensko medaljo na prvenstvih stare celine, tretjo v moški konkurenci in sploh prvo zlato. Redko se zgodi, da bi v metu diska na isti dan izpeljali kvalifikacije in finale, a tokrat so se morali tekmovalci pripraviti na vrhunec že v enem dnevu. Kvalifikacije je sicer dobil Čehov