Iga Swiatek v velikem slogu do četrtega naslova v petih letih

RTV Slovenija 08.06.2024  |  M. L.

Iga Swiatek je v velikem slogu še četrtič osvojila Roland Garros. V finalu je s 6:2 in 6:1 odpravila presenetljivo finalistko Jasmine Paolini. Obračun je trajal le uro in osem minut.

Prvi niz je bil izenačen do 2:2, pri čemer je Italijanka kot prva odvzela servis tekmici, a je Poljakinja odgovorila z rebrejkom, in to brez oddane točke. Potem ko je Paolini z brejkom povedla z 2:1, je v nadaljevanju osvojila le še štiri točke, izgubila tri zaporedne servise in Swiatek je po pol ure igre dobila uvodni niz s 6:2. V drugem nizu se je prva igralka sveta sprostila. V štirih igrah na svoj servis je oddal le pet točk. Še agresivneje je vračala servise