Russell in Verstappen z enakim časom v kvalifikacijah v Montrealu

RTV Slovenija pred 18 dnevi  |  A. G.

George Russell (Mercedes) je bil najhitrejši v kvalifikacijah za nedeljsko dirko za veliko nagrado Kanade v Montrealu. V prvi vrsti mu bo družbo delal trikratni zaporedni svetovni prvak Max Verstappen z Red Bullom. Dosegla sta enak čas.

Za Russella, ki je čas 1:12,000 dosegel prvi in bo posledično startal z najboljšega položaja, je bil to drugi "pole position" v karieri. Na dirki bo lovil drugo zmago, edino do zdaj je dosegel leta 2022 v Braziliji. V zelo tesnih kvalifikacijah je tretje mesto zasedel Britanec Lando Norris (McLaren), ki je 21 tisočink sekunde. Njegov moštveni kolega Avstralec Oscar Piastri je bil še dobrih osem stotink počasnejši. Prvih sedem dirkačev je ločilo le 2,8 desetinke