Srbi kljub gladki zmagi previdno na EP; Hrvati prvič ugnali Portugalce

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  D. S. M.

Srbi na evropsko prvenstvo 2024 potujejo z lepo popotnico – na Švedskem so premagali gostitelje s 3:0. Srbija je slovenska tekmica v skupini B, reprezentanci se bosta pomerili 20. junija v Münchnu.

Švedska je bila napadalnejša, imela je devet strelov v okvir vrat, Srbija pa štiri, ampak varovanci Dragana Stojkovića so bili učinkovitejši. Srbija je povedla v 18. minuti, Andrija Živković je žogo podal pred vrata, kjer je bil Sergej Milinković-Savić popolnoma sam in je dosegel zadetek z glavo. Srbija je v 60. minuti povišala prednost na 0:2. V srbskem protinapadu je Filip Mladenović poslal predložek v kazenski prostor, kjer je napadalec Aleksandar Mitrović