Bobrovski zaklenil vrata, Florida dobila uvodno tekmo

RTV Slovenija pred 17 dnevi  |  Mitja Lisjak

Hokejisti Floride so zmagovito začeli finalno serijo Lige NHL. Na prvi tekmi Stanleyjevega pokala so na svojem ledu s 3:0 ugnali Edmonton. Sergej Bobrovski je ubranil vseh 32 strelov.

Gostitelji so lepo razporedili svoje zadetke, mrežo so po enkrat zatresli v vsaki tretjini. Najprej Carter Verhaeghe, ki se je med strelce vpisal že v 4. minuti. Ta je s strelom iz zapestja z leve strani zaključil bliskovit napad za 1:0. Florida je povišala prednost na začetku druge tretjine, ko je Evan Rodrigues po Bennettovi podaji izza gola iz bližine hladnokrvno zadel na lovilko nemočnega Stuarta Skinnerja. Edmonton je sicer igral odlično, ves čas je oblegal