Neja Filipič v zadnji seriji do sedmega mesta, Lia Apostolovski deveta

RTV Slovenija pred 9 dnevi  |  M. L.

Neja Filipič je tretji dan evropskega prvenstva v Rimu v finalu troskoka zasedla sedmo mesto s 14,12 metra. Lia Apostolovski je v finalu skoka v višino končala na devetem mestu z 1,90 metra.

Zlato je v troskoku osvojila Španka Ana Peleteiro Compaore (14,85 m), ki je na zadnjih olimpijskih igrah v Tokiu pred tremi leti osvojila bron. Srebro je s turškim rekordom pripadlo Tugbi Danismaz (14,58 m), do brona pa je skočila Francozinja Ilionis Guillaume (14,43 m). Filipič je v prvi in drugi seriji prestopila, v tretji pa je pod pritiskom skočila 13,85 m. To ji je prineslo osmo mesto, s tem pa tudi zadnje, ki je še zagotavljalo preostale tri poskuse v finalu.