Mladi Španec po velikem preobratu spisal teniško zgodovino

Zurnal24 pred 14 dnevi  |  T. M., STA

Alcaraz je postal prvi teniški igralec odprte ere, ki je osvojil svoje prve tri grand slame na treh različnih podlagah. Za naslov v Parizu je po petih nizih strl Zvereva.

Španski teniški as Carlos Alcaraz je zmagovalec odprtega prvenstva Francije v Parizu. V finalu je po štirih urah in 20 minutah s 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2 ugnal Nemca Alexandra Zvereva. Enaindvajsetletnik iz Murcie je tako osvojil tretji naslov na turnirjih za grand slam ter postal sploh prvi tenisač v odprti eri, ki je prve tri naslove za grand slam osvojil na treh različnih podlagah. Pred tem je dobil OP ZDA 2022 na trdi podlagi in lani Wimbledon na travi. Pri 21