MED NAJBOLJŠIMI MLADIMI JADRALCI V EVROPI: Obalna posadka se je domov vrnila z bronasto kolajno (FOTO)

Regional 10.06.2024

Na Češkem se je včeraj zaključilo mladinsko evropsko prvenstvo za 49er FX, na katerem je pod trenerskim vodstvom Sandija Dekleve tretje mesto in bronasto kolajno osvojila posadka Svit Dujmovič Šterpin (JK Pirat) in Maj Petrič (JK Jadro Koper).

Odjadrali so 12 plovov, nastopilo pa je 17 posadk iz devetih držav. Posadka se je pomerila s konkurenco iz devetih držav. Regata je potekala od četrtka do nedelje in izpeljanih je bilo 12 plovov v specifičnih pogojih, nestanovitnega vetra na jezeru Lipno. Cilj posadke Šterpin-Petrič je bil doseči kategorizacijo Olimpijskega komiteja Slovenije, saj sta mlada jadralca še lani jadrala v mladinskem razredu 29er. Cilj je bil vsekakor presežen in osvojila sta svojo prvo