Klara Lukan peta na 10.000 m, Guček sedmi na 400 metrov z ovirami

RTV Slovenija pred 15 dnevi  |  R. K., M. R.

Klara Lukan je na evropskem prvenstvu v Rimu v teku na 10.000 metrov zasedla peto mesto (31:34,90). Zmagala je Italijanka Nadia Battocletti (30:51,32). 20-letni Matic Ian Guček je bil v finalu teka na 400 metrov z ovirami sedmi s časom 48,87.

Na nizkih ovirah je zmagal prvi favorit, svetovni rekorder Karsten Warholm iz Norveške z rekordom EP-jev 46,98. Srebro je z italijanskim rekordom osvojil Alessandro Sibilo (47,50), bron pa s švedskim rekordom Carl Bengtström (47,94). "S tekom sem zadovoljen, znova sem tekel pod 49 sekundami. To je neko povprečje mojih letošnjih tekov. Malo sem izgubi priključek na šesti, sedmi oviri. Zaostal sem za skupino, potem pa poskušal nadoknaditi zaostanek, ampak je bilo