Panterji povedli z 2:0, a izgubili kapetana zaradi naleta Draisaitla

RTV Slovenija pred 9 dnevi  |  To. G.

Florida je dobila tudi drugo domačo tekmo letošnjega finala za Stanleyjev pokal in je na pol poti do prvega naslova prvaka v Ligi NHL. Panterji so tokrat nadigrali Edmonton s 4:1, junak hokejskega večera pa je bil dvakratni strelec Evan Rodrigues.

Edmonton je povedel s prvim strelom na tekmi, ko je v 12. minuti iz protinapada sprožil Mattias Ekholm in med nogami matiral neogretega Sergeja Bobrovskega. Sredi tekme je za izenačenje poskrbel Niko Mikkola, tako da se je zadnja tretjina druge finalne tekme začela z izidom 1:1. V 44. minuti je napadalec Floride Evan Rodrigues preigraval in prvič sprožil, a slabo, še slabše pa je pak izbil branilec Edmontona Evan Bouchard, ki je vrnil plošček naravnost na palico