Osebne napake in obrambne kritike pospremile tretjo finalno tekmo Dončića

RTV Slovenija pred 13 dnevi  |  R. K.

Na tri točke zaostanka so se po -21 na začetku zadnje četrtine približali košarkarji Dallasa, ko je 4:12 pred koncem sodnik dosodil Luki Dončiću sporno šesto osebno napako. Kaj bi bilo, če je ne bi, ne bomo nikoli izvedeli.

Dejstvo je, da je Boston po 10. zmagi zapored, tokrat s 106:99, na pragu naslova prvaka Lige NBA. Tak niz je v končnici uspel le še osmim ekipam v zgodovini. Celticsi v tej končnici še ne poznajo poraza na gostovanju. V finalu vodijo s 3:0 in imajo v noči na soboto v Dallasu prvo zaključno žogo. A vrnimo se v zadnjo četrtino, ko je Boston s trojko Derricka Whita dobrih enajst minut pred koncem povedel z 91:70. Navijači v dvorani so že obupali, vendar v naslednjih