Edmonton slavil v gosteh in ostaja v igri za Stanleyjev pokal

RTV Slovenija 19.06.2024  |  S. J.

Hokejisti Edmontona so na gostovanju pri Floridi slavili s 5:3 in tako izid v zmagah v finalu Lige NHL znižali na 3:2. Pri zmagovalcih je bil junak Connor McDavid, ki je zabil dva gola.

Naftarji so začeli silovito, v uvodni tretjini je z igralcem manj zadel Connor Brown, na začetku druge tretjine pa je bilo po golu Connorja McDavida že 3:0. Gostitelji so se nato le prebudili in začeli topiti zaostanek. Oliver Ekman Larsson je na začetku zadnje tretjine znižal na 4:3, a zadnjega koraka jim ni uspelo storiti. McDavid je tako 19 sekund pred koncem z golom v prazno mrežo potrdil razplet in vnovično selitev v Kanado. Evan Bouchard se je izkazal s tremi