Slovenke na 4 x 100 metrov mešano sedme

RTV Slovenija pred 4 dnevi  |  S. J.

Plavalke Janja Šegel, Tina Čelik, Hana Sekuti in Tjaša Pintar so v finalu 4 x 100 metrov mešano s časom 4:08,85 osvojile sedmo mesto. Zmagala je poljska štafeta, druga je bila madžarska, tretja pa danska.

V slovenski vrsti je vnovič odlično nastopila Tina Čelik v prsni predaji, ki je tekmo končala z dosežkom 1:07,88 in ekipo pripeljala na peto mesto, s 4:08,85 pa so debelo sekundo zaostale za državnim rekordom. S šestim finalom so Slovenke sicer popravile slovenski vtis, a ne gre spregledati, da so plavalci tudi na tretjem evropskem prvenstvu zapored ostali brez kolajne, možnosti so bile tokrat zaradi okrnjene konkurence velike. "Vse štiri smo dale vse od sebe.