NHL: Florida prvič do Stanleyjevega pokala

Dnevnik pred 3 dnevi  |  Roman Repnik Roman Repnik

Z zmago hokejistov Florida Panthers, ki so v sedmi tekmi finala končnice severnoameriške lige NHL premagali Edmonton Oilers, se je končalo letošnje ameriško hokejsko prvenstvo.

Florida je zmagala v domači dvorani v Sunrisu z 2:1 in tako prvič v zgodovini osvojila Stanleyjev pokal. Florida je v zmagah vodila že s 3:0, a se hokejisti Edmonton Oilers niso predali in so izsilili sedmo tekmo. Že v četrti minuti je domače v vodstvo popeljal Carter Verhaeghe, potem ko je pred vrati sijajno preusmeril plošček Evana Rodriguesa. Zmagovalca pa je v 16. minuti druge tretjine odločil Sam Reinhart, ki je Stuarta Skinnerja po protinapadu premagal z