Havertz in Musiala Nemce popeljala v četrtfinale

Dnevnik pred 2 dnevoma  |  Anže Lebinger Anže Lebinger

Gostiteljica Nemčija si je v Dortmundu z zmago 2:0 proti Dancem, s katerimi je Slovenija remizirala v skupinskem delu, priborila drugo četrtfinalno vstopnico dneva.

Za nemški elf sta zadela Kai Havertz v 53. minuti in Jamal Musiala v 68. minuti. Nemčija je drugo tekmo osmina finala evropskega prvenstva v nogometu začela udarno. Branilec Borussie Nico Schlotterbeck je že v 4. minuti po kotu zadel z glavo, a zadetek ni obveljal, saj je glavni sodnik pred tem dosodil prekršek v napadu. Silovit pritisk Nemcev ni popustil, tri minute pozneje je Joshua Kimmich s kakšnih dvajsetih metrov pomeril proti zgornjemu levemu kotu danskega