Judoistka Haya Veinhandl Obaid zmagala dve borbi na evropskem kadetskem prvenstvu v Sofiji

Domžalec pred 2 dnevoma  |  Uredništvo

Na letošnjem evropskem kadetskem prvenstvu v judu, ki je potekalo v glavnem mestu Bolgarije, v Sofiji, je slovenska judoistka Haya Veinhandl Obaid dosegla izjemen rezultat, ki bo za vedno ostal zapisan v zgodovino Judo kluba Ippon Kamnik.

Evropsko prvenstvo se je odvijalo med 27. in 30. junijem 2024. Haya je bila ena izmed dveh Slovenk, ki sta se uvrstili na to prestižno tekmovanje, in je za Slovenijo nastopala v zelo močni kategoriji do 57 kg, kjer se je pomerila s kar 36 tekmovalkami. V prvem krogu se je Haya borila s predstavnico Kosova, Kuko in borbo zaključila s prefinjenim davljenjem, kar je privedlo do predaje nasprotnice. V naslednjem krogu jo je čakala zahtevna borba s predstavnico Srbije,